Oturum Aç

ASELSANNET TEDARİKÇİ FİNANSMAN SİSTEMİ KURULDU.

 ASELSANNET TEDARİKÇİ FİNANSMAN SİSTEMİ KURULDU.

​7 BANKA İLE ASELSANNET TEDARİKÇİ FİNANSMAN SİSTEMİ KURULDU.​

​​ASELSANNET, tedarikçileri ile bankalar arasında köprü görevi görerek tedarikçi.lerinin ön finansmana ulaşımını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye Halk Bankası A.Ş., Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Vakıf Katılım Bankası A.Ş., QNB Finansbank A.Ş., Türkiye İş Bankası A.Ş., ve Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. katılımları ile Tedarikçi Finansman Sistemi kurulmuştur.

Kurulan sistem ile ASELSANNET'in sipariş alan tedarikçilere, belirlenen limitler dahilinde, ek bir teminat göstermeden, hızlı bir şekilde ve uygun maliyetli finansman imkanları sağlanmış olup, bu imkan tedarikçilerin rekabet gücünü artıracaktır. ASELSANNET projelerinde uzun süre sorunsuz bir şekilde görev alan tedarikçiler sisteme dahil edilmiştir. Önümüzdeki dönemlerde sisteme dahil olan tedarikçilerin ve bankaların sayısının artırılması amaçlanmaktadır.  Oluşturulan çatı limit, tedarikçiye kendi limitlerinden bağımsız olarak kredi kullanım imkanı sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra Tedarikçi Finansman Sistemi bankalara düşük riskli ve takibi kolay kredi süreçleri ile yeni iş fırsatları sunacaktır.

Yapılan imza töreninde ASELSANNET'in yeni yatırımları ve iş modelleri dikkate alınarak, güncel ekonomik gelişmeler ve yeni bankacılık ürünleri çerçevesinde alternatif finansman modelleri değerlendirilmiştir. 

​​